A téma értékelése:
  • 1 Szavazatok - 5 Átlag
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dub
2010-02-27, 16:52, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-02-27, 16:53 - {2}. Szerkesztette: shirka.)
Üzenet: #1
Dub
A mítosz szerint Lee "Scratch" Perry találta fel dubot, aki 1973-ban jelentette meg Blackboard Jungle Dub című, programbeszéddel felérő lemezét.
A valóságban az 1960-as években, a teherautókra szerelt hangrendszereinek lemezlovasainak köszönhetően kialakult a dub.
Alapvetően instrumentális zene, (az ének és a rap csak díszítésre szolgál), rengeteg dobbal és basszussal, amelyeket elektronikus effektusokkal díszitenek fel. Az 1980-as években a műfaj központja áttevődött Nagy Britanniába, és számos DJ, illetve muzsikus kezdte el művelni. A dub óriási hatást gyakorolt az angol elektronikus színtérre, alapvetően befolyásolta a techno, a jungle, a drum and bass, a trip hop, az ambient, és a goatrance stílusokat. A Renegade Soundwave (a Next Chapter of Dub című lemez "kötelező" akit érdekel a műfaj), Mad Professor, The Orb, Massive Attack, Underworld, Leftfield mind-mind nagyon sokat merítettek a dubból. Nemcsak önálló szerzeményeket tettek a lemezeikre, hanem rengeteg népszerű dalt remixeltek a dub stílusjegyei szerint. Számos költő is dolgozott ebben a műfajban, köztük a világhírűvé vált Bass Culture szerzője, Linton Kwesi Johnson.
Kis hazánkban a 90-es évek vége fele tűntek fel az első dub előadók. Elsők között említhető az Anima Sound System, akik a dub elemeit keverték magyaros "riff"-ekkel, dorombbal, hegedűvel. Kiemelném külön hazai nagy kedvencemet, Kalumet-t.

Nahát ennyit sikerült összeszednem, jöhet a kiegészítés, ha valaki még tud valamit!
Válasz idézéssel
2010-02-27, 22:54,
Üzenet: #2
RE: Dub
jo pelda kalumet szeretjuk!!Big GrinBig GrinBig Grin nagyszeru zenesz nagyon finom reggeli zenet jatszikBig Grin .. a dub az olyasmi mint az ambient csak lassu mely dobokkal nem? persze leegyszerusitveSmile
Válasz idézéssel
2010-02-28, 11:36, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-02-28, 14:49 - {2}. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #3
(2010-02-27, 22:54)pukiface Írta: jo pelda kalumet szeretjuk!!Big GrinBig GrinBig Grin nagyszeru zenesz nagyon finom reggeli zenet jatszikBig Grin .. a dub az olyasmi mint az ambient csak lassu mely dobokkal nem? persze leegyszerusitveSmile

Hát igen, nagy basszusok, dobok,sok sok reverb, és psy hangok próbálkoztam csinálni, de semmi jó nem sült ki belőle Tongue....
Válasz idézéssel
2010-03-01, 09:05,
Üzenet: #4
Nemrég kezdtem megismerkedni a stílussal, nem rossz Smile
Született is valami ilyesmi, de ez szerintem inkább ambient, mint dub, bár a fene se tudja már és annyira nem is fontos...:
http://www.4shared.com/file/231666185/17...my_Ro.html
Válasz idézéssel
2010-03-01, 12:21,
Üzenet: #5
aaaaaaahhhh, nagyon spirit Wink nagyon ott van... ejjj de feldolgoznám, nem lehetne ilyenről szó? Tongue
Válasz idézéssel
2010-04-04, 13:47, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-04-04, 13:49 - {2}. Szerkesztette: shirka.)
Üzenet: #6
bocsánat az elfogultságért dehát a psyosok csinálják a legjobb dubokat (szerintem) itt egy zseniális nóta Posford bácsi előadásában: Smile

edit:
Válasz idézéssel
2010-04-13, 18:59,
Üzenet: #7
én is tok egy jó kis dubos számot:

dubstyle = dubstep + hardstyle, magyarán ez a szám valamelyest illik ide Wink ha nem szóljatok Big Grin
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás