Sil3nt zenéi
2011-02-08, 22:02,
Üzenet: #21
RE: Sil3nt zenéi
Üdv ismét!

Szeretnék véleményt kérni tőletek, rengeteget fejlődtem az utóbbi pár hónapban és elkélne jó illetve rossz vélemény is, hogy mint változtassak esetleg stb...Smile

Itt megtalálhatók a zenék: http://soundcloud.com/sil3ntbeatz

Köszönöm mindenkinek aki meghallgatja és véleményezi! ^^
Válasz idézéssel
2011-02-09, 18:49,
Üzenet: #22
Nem hallgatam végig mind a tizenegy trackedet csak az utolsó hármat de ebből is le lehet szűrni a hasznos és a pótolható dolgokat.
Ügyes muzsikák jó elképzelések de csak alapok. Az az igazság, hogy hiába találtál ki jó dallamokat ha 3-4 percen keresztül mindenféle változtatás és variáció nélkül csak az megy hát az unalmas. Hiányoznak az akkord váltások vagy legalább a meglévők variálása a kisegítő kis finoman kitöltő harmoniák, néhol ügyesen elrejtett effektek, az egyes nagyobb váltásoknál lévő kellemes átmenetek amitől zene lesz a zene. A master és a különálló csatornákon megszólaló hangszínek FX szinezése. De természetesen ha most fejlődsz tudom nem lehet mindenre egyszerre figyelni. Úgyhogy szerintem most egyik másik zenédet amit ide publikáltál elő kéne venni és rétegenként ezzekre oda figyelve felvértezni és akkor kapsz végeredményként ennél még igényesebb munkát.
Az út jó csak most lelkesen el kell kezdni taposni és a végeredmény sem fog el maradni. Sok sikert és kitartást kívánok hozzá.
Válasz idézéssel
2011-02-09, 20:19,
Üzenet: #23
(2011-02-09, 18:49)Haliday Írta: Nem hallgatam végig mind a tizenegy trackedet csak az utolsó hármat de ebből is le lehet szűrni a hasznos és a pótolható dolgokat.
Ügyes muzsikák jó elképzelések de csak alapok. Az az igazság, hogy hiába találtál ki jó dallamokat ha 3-4 percen keresztül mindenféle változtatás és variáció nélkül csak az megy hát az unalmas. Hiányoznak az akkord váltások vagy legalább a meglévők variálása a kisegítő kis finoman kitöltő harmoniák, néhol ügyesen elrejtett effektek, az egyes nagyobb váltásoknál lévő kellemes átmenetek amitől zene lesz a zene. A master és a különálló csatornákon megszólaló hangszínek FX szinezése. De természetesen ha most fejlődsz tudom nem lehet mindenre egyszerre figyelni. Úgyhogy szerintem most egyik másik zenédet amit ide publikáltál elő kéne venni és rétegenként ezzekre oda figyelve felvértezni és akkor kapsz végeredményként ennél még igényesebb munkát.
Az út jó csak most lelkesen el kell kezdni taposni és a végeredmény sem fog el maradni. Sok sikert és kitartást kívánok hozzá.

Köszönöm a kritikát és a tanácsot!

Hát igen még tanulófélben vagyok, sajnos nem értek úgy a zenéléshez mint ahogy kéne, nem tudom az alapokat és ez ami inkább visszahúz, ilyenekre gondolok mint amit említettél, az akkordok.

A jelentését értem, de, hogy, hogyan tudom megvalósítani, hogy jó legyen....na ezt nem tudom sajnos ezért tűnik olyan monotonnak az egész!

A hangok külön csatornán vannak szóval próbálom úgy kevergetni őket, hogy valódi hangzást nyújtsanak, egyenlőre itt tartok ebben az egészben.

Ami sokat dobna rajta az a szöveg de valamiért mostanában nem megy a szövegírás, eddig sem voltam pro belőle de most sehogy sem megy, sok alapra amik fent vannak szerettem volna ráénekelni de nem sikerült az elöbbi ok miatt!

De amit írtál az elején, hogy: "Ügyes muzsikák jó elképzelések de csak alapok."

Ezt megjegyzem, csak alapok...és igazad van, elősször is az volt a célom, hogy alapokat gyártsak és ezek szerint sikerült!

Akkor most már jöhet a zene készítés, a tanácsokat megpróbálom megfogadni, remélem sikerül is megfogadni, megtanulni Smile

Köszönöm még egyszer és a jókívánságot is, ahogy elnézem Neked nincs rá már szükséged de hasonló jókat!
Válasz idézéssel
2011-02-10, 05:47,
Üzenet: #24
Túlzottan nem szeretnék okoskodni de némi segítő útmutatást azt igen ha elfogadód. Ha ismered akkor hagyd figyelmen kívül ha nem nézegesd , tanulgasd és meglátod rövid időn belül látványos eredménye lesz.

Amikor én elkezdtem tanulgatni a zenélést nagyon régen ez volt az egyik első dolog amit megtanulásra kaptam.

http://www.google.hu/search?hl=hu&source...=&oq=kvint
Ez a kvintkör az akkordok elsajátításában segít. Ehhez jönnek majd a 3-4-5-ect,, hangzatok ami annyit tesz, hogy egy akkordón belül hány hangot fogsz.

A másik link pedig az alaphangra írt akkord meneteket tartalmazó oldal. Nagy hirtelenjében gitár iskolás oldalt találtam de ezzel ne foglalkoz az elmélet a lényeg. Itt csak a C hangra van ki listázva de egy pici matematikai logikával az összes alaphang táblázatát meg tudod csinálni. Ezzel nagyon sokat tudod színesíteni a zenéd de azt tudni kell önmagában nem csoda fegyver. Ha nem nagyon tanultál zeneelméletett akkor kisérletez vel mert sok hamisat fogsz elsőre produkálni.

http://www.fzolee.hu/framework/gitartanulas1

Jó tanulást és várom majd zenében a végeredményeket.
Válasz idézéssel
2011-02-10, 09:25,
Üzenet: #25
még egy nagyon hasznos oldalt ajánlanék neked.
http://zenetanoda.mindenkilapja.hu/html/...der/alapok
Válasz idézéssel
2011-02-10, 12:54,
Üzenet: #26
Huhhh, köszönöm minkettőtöknek! Annyira bonyolultnak nem tűnnek a dolgok így első ránézésre szóval szerintem hamarosan sikerül pár új dolgot elsajátítanom ^^
Válasz idézéssel
2011-02-10, 13:16,
Üzenet: #27
nem ismerlek, de azt hallani, hogy valódi érzelmek vannak a zenéidben. nekem úgy jönnek át, hogy a zene beszél helyetted is, emberi hangok nélkül mesél.(ez az ami ritka) Viszont nagyon sok helyen túl van húzva pár hang, már torzít. Próbálj meg kompromisszumokat kötni, lehet nem lesz olyan vastag az a mély de sokkal jobban fog harmonizálni a környezetével.
Válasz idézéssel
2011-02-10, 18:01,
Üzenet: #28
Hát igen, sajnos hajlandó vagyok túlzásokba esni de már egy kicsit leszoktam róla Big Grin

A valódi érzelmekre meg csak annyi, hogy csak pötyögök és a végén összeáll egy dallam, szerintem ha tényleg úgy érzed ahogy írod akkor csak véletlen lehet, vagy valami tudat alatt rávisz, hogy ezt így csináljam...

Lényegében a hangzásra megyek és úgy csinálom meg ahogy tetszik, jó lenne ha igazad lenne ezügyben mert annak örülnék de úgy érzem, hogy jelen esetben tévedsz.

Sajnos van pár olyan dolog az életembe ami érzéketlenné tett, na nem egy vadállat vagyok csak olyan mintha csak lennék ebbe a testben és ennyi, ezért is mondom ezt, hogy szerintem ezt csak Te érzed Smile

Mindenesetre furcsa és ezért lehet, hogy hülyének fogsz vagy fogtok nézni de amikor elkezdek egy zenét és a végén összeáll egy dallam vagy egy egész zene olyan érzésem van mintha ezt már hallottam volna...Mintha tök tudatában lennék annak amit csinálok és így is tervezem nagy vonalakban a "végkifejlett zenét".

Nagyon nagy hülyeséget mondtam ezzel?
Válasz idézéssel
2011-02-10, 18:59, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-02-10, 19:06 - {2}. Szerkesztette: 23:32.)
Üzenet: #29
szerintem ebben nem lehet hülyeséget mondani, ezek csak filozofálások.te így látod, én meg úgy, egészségünkre.
Lehet, pont az ilyen megfoghatatlan töltéseket keresem a zenékben, mikor senki meg se mukkan de hallod, hogy van ott "kommunikáció".
Végig nem hallgattam egyiket se, mert akárhova tekertem mindig ugyanaz ment..így nézve tényleg unalmas, de ha az adott pillanatokat hallom akkor a teljes spectrumot kitölti.
Válasz idézéssel
2011-02-10, 19:56,
Üzenet: #30
Tudom, hogy unalmasak, de van bennük azért némi változás pár zenében de ahogy el előző kolléga mondta ezek csak alapok és ezt pozitívumnak fogom fel mert az alapok gyártását akartam megtanulni Big Grin

A legtöbbhöz szöveget akartam írni de nem ment ezért maradt így.

Viszont van egy zene amiben van némi változás, már kb 3 hete megvan, szerintem eltaláltam nagyon és dallambeli változás is van benne és nem tudom miért de nem folytatom az a zenét...Írni akarok szöveget hozzá mindenképp mert ez tényleg nagyon jó lett tőlem és valamiért nem megy sem az sem az, hogy folytassam...
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás